Jdi na obsah Jdi na menu

Odborné příspěvky

Výsledky a publikace, které vznikly v rámci řešení projektu

 

2017

Ve Veterinářství 11/2017 byl publikován článek: Kolostrální imunita telat v ČR dle IgG (RID) a celkové bílkoviny stanovené refraktometrem. Článek je možné zaslat na vyžádání.

 

V Našem chovu 12/2017 byl publikován článek: Imunitní vybavenost telat kolostrálními protilátkami v tuzemských chovech dojnic. Vyhodnoceno bylo 1048 vzorků krevních sér telat. Podíl telat s FPT byl 36,2 %! Článek je možné zaslat na vyžádání.

 

V Našem chovu 9/2017 byl publikován článek: Imunologická kvalita mleziva v tuzemských chovech dojeného skotu - vyhodnoceno bylo v rámci studie 1381 vzorků mleziv. Článek je možné zaslat na vyžádání.

 

Příspěvek z VÚVel Festu, který byl zaměřen na management telat ve stádech dojeného skotu. Festival se konal v dubnu roku 2017. Zde jsou prezentace:

MÁME KOLOSTRÁLNÍ VÝŽIVU TELAT V POŘÁDKU?

MIKROBIOLOGICKÁ KVALITA MLEZIV V TUZEMSKÝCH CHOVECH

 

img_6373.jpg

 

2016

Vážení chovatelé, návštěvníci těchto stránek, přikládáme naší prezentaci z Chovatelského dne v Havlíčkově Borové (2.9.2016), kde jsme v rámci našeho projektu prezentovali první výsledky kvalita mleziva (imunologická a mikrobiální kvalita) a úrovně napájení telat ve vybraných (spolupracujících chovech). Prezentace je ke stažení ZDE

sam_0428.jpg

 

V lednovém čísle Našeho chovu vyjde článek Použití refraktometrů v odchovu telat II. – hodnocení imunitní vybavenosti telat. Pro více informací kliněte na obrázek telete. Pro více informací kliněte na obrázek telete. Článek je možno si stáhnout za laskavého svolení vydavatelství ProfiPRess (vydavatel časopisu Náš chov).

 

 

img_3920.jpg

 

Prezentace ze dne 3.11.2015 - Rusice u Chrasti - Možnosti zlepšení mlezivové výživy telat v chovatelské praxi (kliknutím na obrázek dojde k otevření prezentace)

farma--189-.jpg

 

Článek v Našem chovu - Použití refraktometrů v odchovu telat I. - hodnocení kvality mleziva (s laskavým svolením nakladatelství ProfiPress - vydavatele časopisu Náš chov)

kontrola-kvality-mleziva---refraktometry.png